5 sposobów na zarabianie na kryptowalutach

5 sposobów na zarabianie na kryptowalutach

Artykuł miesiąca Poradnik Prasóweczki

Rynek kryptowalut jest wysoce zyskownym i ryzykownym narzędziem inwestycyjnym. Ważne jest, aby początkujący „gracze” przestrzegali najważniejszej zasady przy wchodzeniu do gry — należy wchodzić tylko z pieniędzmi, których utrata nie spowoduje problemów (nie należy wchodzić z pieniędzmi z kredytu, pożyczonymi lub z ostatniej deski ratunku).

Górnictwo

Ten rodzaj zarabiania jest najbardziej rozpowszechniony. Zasadniczo wydobycie polega na przetwarzaniu transferów kryptowaluty między użytkownikami. Górnik otrzymuje za to opłatę. Metoda ta jest bardzo atrakcyjna, ponieważ praca jest wykonywana przez maszyny (komputery lub specjalne urządzenia), a pieniądze trafiają do właściciela. Tworzy to iluzję łatwego zarobku — kupujesz pudełko, podłączasz je i zaczyna ono zarabiać dla Ciebie.

W rzeczywistości wszystko jest bardziej skomplikowane. Trzy lata temu do zarabiania pieniędzy wystarczyłby zwykły komputer. Od tego czasu wzrosła złożoność algorytmów. Do wykonania obliczeń, a tym samym do uzyskania nagród, potrzebne są maszyny o większej mocy. Teraz trzeba albo połączyć ze sobą kilka kart graficznych, albo kupić specjalny sprzęt, który jest przystosowany do wydobywania konkretnej kryptowaluty, zwany ISIC, i używać go.

Handel

Trader to uczestnik giełdy, który zarabia na wahaniach kursów kryptowalut.

Zmienność (tj. zmiana kursu kryptowaluty w jednostce czasu) jest bardzo wysoka. W ciągu kilku dni może wzrosnąć o kilkadziesiąt procent, a potem tak samo spaść.

Sam schemat jest prosty — kupuj na początku wzrostu, sprzedawaj na jego końcu. Jeśli wszystko zostało zrobione poprawnie, to w ciągu dnia lub dwóch można osiągnąć zysk w wysokości 10-20% kapitału. Następnie czekasz na spadek i znowu kupujesz. I tak dalej w kółko. Realne jest podwojenie lub potrojenie kapitału w ciągu jednego miesiąca. Istnieją kryptowaluty, które w ciągu kilku dni mogą skoczyć o 100-200% lub więcej.

Możesz spróbować swoich sił w handlu na następujących platformach:

 • Monfex – PL
 • 50kaweek PL
 • CryptoSoft PL
 • BTC Formula
 • Profit Formula
 • Bitcoin Compass
 • The Crypto Genius
 • ProfitMaximizer
 • Stellar Profit

Arbitraż

Istnieje wiele giełd kryptowalutowych, a różnice w kursach wymiany mogą być dość znaczne. Jest to szczególnie widoczne w przypadku gwałtownych wahań kursów walut. W takich momentach można kupić na jednej giełdzie, a następnie przenieść się na inną i tam sprzedać.

Główną zaletą tej metody jest to, że w krótkim czasie można osiągnąć duże zyski. Wymaga to jednak wystarczającej kwoty na inwestycje oraz dobrze rozwiniętego systemu przekazywania środków z giełdy na giełdę.

Depozyt na giełdzie kryptowalut

Bardzo podobne do lokaty w banku, tylko oprocentowanie jest znacznie wyższe (do 3% miesięcznie). Przelewamy kryptowalutę na specjalne konto na giełdzie. Giełda udostępnia je tym, którzy chcą zwiększyć swój kapitał, aby handlować z odsetkami, a częścią zysku dzieli się z użytkownikiem.

Plusy — dochód pasywny jest wyższy niż z lokaty bankowej, minusy — najniższe oprocentowanie dla tego rynku i ryzyko zamknięcia giełdy.

Portfel kryptowalutowy

Optymalny sposób dla początkujących.

Kupujemy wysoce płynne i sprawdzone kryptowaluty i odkładamy je (trzymamy) na długi okres (6 – 12 miesięcy). Następnie sprzedajemy je z dużym zyskiem.

Pod tym względem kryptowaluty są jak akcje o wysokiej rentowności i wysokim ryzyku. Oczywiście, musisz wiedzieć przynajmniej trochę o sytuacji, o kryptowalutach i o tym, co dzieje się na giełdach. Pomoże Ci to zbudować najbardziej interesujący dla Ciebie portfel monet.

Zalety portfela kryptowalut:

 • niski próg wejścia — na początek możesz zainwestować nawet 100 zł;
 • nie wymaga wiele czasu — wystarczy godzina lub dwie tygodniowo;
 • możliwość samodzielnego tworzenia różnych kombinacji kryptowalut.

Ten sposób zarabiania nie ma prawie żadnych wad. Jest jednak jedna trudność, która może łatwo zepsuć całą „grę”. Najtrudniejszą rzeczą jest zmuszenie się do niedotykania zakupionych monet przez cały planowany okres przechowywania. Kursy wymiany walut ulegają znacznym wahaniom. Gdy ich wartość wzrasta, pojawia się chęć szybkiej sprzedaży oszczędności i wzbogacenia się. W tym przypadku można jednak popełnić błąd w obliczeniach i nie czekać na jeszcze bardziej korzystną sytuację. Gdy kurs walutowy spada, zaczyna się panika. W związku z tym każda zmiana na rynku jest stresująca. Trzeba zrozumieć, że w dłuższej perspektywie każdy składnik aktywów będzie drożał. Niezwykle rzadko zdarza się sytuacja odwrotna. Trzeba więc wziąć się w garść i zapomnieć o portfelu na co najmniej sześć miesięcy.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments