Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

Akwarium dla bojownika – jak właściwie je zaaranżować?

Poradnik Prasóweczki Prasówki

Akwarium dla bojownika – jak daleko je przygotować? Bojowniki, ze względu na indywidualne dobre ubarwienie, dość często odbierane są do uprawie w prywatnych zbiornikach. Tak jak inne zwierzęta, które chcemy na własnych pupili, tak i rybki potrzebują określonych powodów do utrzymania właściwej wytrzymałości i zdrowia.

Bardzo ważnym jest, by zapewnić im jako najidealniejsze powody do wzroście – dzięki temuż będziemy mogli radować się widokiem pięknych rybek. Co potrzebne jest przy hodowli bojowników?

Akwarium

Jeżeli chcemy zapewnić naszym zwierzętom doskonałe powody do wzroście, powinniśmy odstawić w daleki kąt malutkie akwaria i kule. Dla rybek są to media bardzo niebezpieczne – potrzebują one powierzchni do pływania oraz stymulującego otoczenia. W piłkach rybki często ulegają dezorientacji i zachodzą w letarg bądź przejawiają zachowania agresywne.

Aby zapewnić rybkom odpowiednią przestrzeń, powinniśmy dla jednego osobnika przeznaczyć co najmniej 5 – 6 litrów wody. Przy parce przestrzeń ta pogłębia się do 10 – 15 litrów. Jeśli liczba ludzi istnieje ważniejsza, akwarium powinno wynosić co najmniej 30 litrów wody. Szukasz akwarium dla bojownika? Zapraszamy do odwiedzenia sklepu z akwariami – akwarystyczny24.pl.

Temperatura w zbiorniku

Bojowniki lubią ciepło, więc w pojemniku powinniśmy utrzymywać temperaturę w możliwościach od 27 – 32 stopni Celsjusza. W zbiorniku należy zainstalować grzałkę oraz termostat, tak by możliwe było trwałe kontrolowanie temperatury.

Pokrywa obowiązkowa

Rybki obecne są stworzeniami, przylegającymi do szkoły ryb labiryntowych, oraz zatem oznacza, że pobierają część potrzebnego im tlenu prosto z treści. Możemy zobaczyć, jak wynurzają się ponad taflę wody. Dlatego, nasz zbiornik wymaga być doskonale zabezpieczony pokrywą, aby rybki nie wyskoczyły z akwarium. Bierze więc również inną zaletę – chroni ryby przed za wielkim wzrostem temperatur, utrzymując warstwy powietrza nad wodą w pewnej temperaturze. Dzięki temu, bojowniki nie zaziębią się.

Dekoracja dna

Tutaj warto wpisać na chwila roślin, które będą wytwarzały schronienie rybkom. Zdecydujmy się na żwirek czy inne czynniki podłoża, jak skały w mocniejszym kolorze. Da nam to idealne powody do uwadze tych kolorowych rybek. Dno akwarium nie winno być za przeładowane, gdyż zbiornik wymaga regularnego czyszczenia (na model z glonów). Należy też wymieniać 1/3 wody choć raz w tygodniu, dla utrzymania jej właściwej jakości.

Akwarium dla bojownika – jak dobrze je zaaranżować?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments