Jakie kryptowaluty kupić dzisiaj?

Jakie kryptowaluty kupić dzisiaj?

Artykuł miesiąca

Moc BTC

Rynek kryptowalut bardzo szybko się rozwija. Jeszcze niegdyś słynna kryptowaluta bitcoin była warta dolara (w 2011 roku) obecnie cena za jednego bitcoin-a potrafi się sięgać nawet 41 887,50 USD (na dzień 20.03.2022). Jak widać są to dość astronomiczne kwoty, aczkolwiek należy pamiętać, że rynek kryptowalut nie jest stabilny. Dlatego należy przed inwestycją śledzić kursy walut elektronicznych, aby kupować po korzystnym dla nas kursie, a następnie sprzedawać lub wymieniać walutę. Obecnie najlepszą opcją z kryptowault w jaką możemy zainwestować jest niewątpliwie bitcoin (BTC). Kryptowaluta ta obecnie jest swojego rodzaju liderem pod względem wyceny, jak i kapitału rynkowego, czy też funkcjonalności. Wynika to z faktu, że wiele przedsiębiorstw na świecie inwestuję w BTC na przykład pozwalając płacić kryptowalutą za swoje towary i usługi. Mocą bitcoin-a niewątpliwie jest fakt, iż kapitalizacja naszej słynnej kryptowaluty wciąż stanowi około 65% rynku kryptowalutowego. W raz z rozwojem tej waluty elektronicznej, na rynku pojawiły się nowe możliwości, jak specjalne aplikacje mobilne lub karty płatnicze, które umożliwiają płatności BTC nawet w sklepach stacjonarnych, a to za sprawą systemu umożliwiającego przeliczanie bitcoin-ów na walutę tradycyjną. Inwestycja w bitcoin-a może okazać się dla nas bardzo dobrym wyborem, waluta jest słynna na całym świecie. Za tą elektroniczną walutę możemy kupić prawie wszystko. Niestety w Polsce, ogólnie kryptowaluty jeszcze raczkują, aczkolwiek w większych miastach możemy już się spotkać z bitomatami, które pozwalają nam kupować lub sprzedawać BTC .

Ethereum (ETH)

ETH ma taką przewagę nad BTC z uwagi na to, że nie jest tylko i wyłącznie kryptowalutą. Ethereum to również sieć pozwalająca deweloperom tworzyć nowe własne projekty. Ethereum umożliwia programistą przechowywanie swoich funduszy na ich własnych aplikacjach. Należy też mieć na uwadze, że liczba bitcoin-ów szacowana jest na około 21 milionów, a emisja eteru jest ograniczona do 18 milionów rocznie, co daje nam wynik około 25% podaży. Zatem emisja jest stała, a inflacja maleje z roku na rok. ETH jest daleko za bitcoin-em jeśli chodzi o wartość, aczkolwiek wyprzedza pozostałe kryptowaluty zostając na drugim miejscu. Obecna wartość za jeden ETH wynosi 2 928,75 USD (na dzień 20.03.2022). ETH działa z nami już od 2015 roku. Przewidywania na rok 2022 dla tej kryptowaluty są całkiem dobre. Udana aktualizacja ETH 2.0 i rosnący wskaźnik adopcji, będą wspierały tę walutę.

Czy warto inwestować w kryptowaluty?

Niewątpliwie na przestrzeni ostatnich 10 lat rynek ten zaliczył gigantyczny skok i rozwój. Obecnie kryptowaluty są znane na całym świecie i coraz więcej inwestorów jest nimi zainteresowanych. Rynek ten daje swoim użytkownikom anonimowość przy transakcji, możliwość wykonywania zakupów, wymiana na tradycyjne waluty, kupno i sprzedaż. Giełdy kryptowalutowe takie Binance z swoją specjalną aplikacją i kartami płatniczymi, o których wspominaliśmy wyżej, są cudowne pod tym względem, że na przykład Binance nie pobiera opłat za zasilanie konta, a prowizja za transakcje wynosi jedynie 0.1%. Obecnie coraz więcej firm pozwala na płatności kryptowalutami takimi jak BTC, przykładowo Polski LOT czy Pyszne.pl pozwalają na zapłatę kryptowalutą za swoje usługi. Warto też wspomnieć o trzeciej rosnącej kryptowalucie na świcie, czyli Binance Coin z kapitalizacją szacowaną na około 65 miliardów dolarów, jak widać konkurencja nie śpi, a to dobrze, gdyż daję nam to wiele możliwości. Aczkolwiek na obecną chwilę BTC pewnie przez długi czas będzie na stanowisku lidera na całym rynku kryptowalutowym. Czy Warto inwestować w ten rynek? Odpowiedź brzmi TAK, ale ostrożnie i powoli i odradzamy to osobą, które jeszcze nie miały do czynienia z giełdami. Rynek ma ten wiele zalet, jak i wad. Największym problemem jest brak stabilności kryptowalut oraz brak kontroli przez centralne banki świata. Sam rynek stał się ostatnio atrakcyjny dla przestępców. Zaleca się zatem inwestować na sprawdzonych giełdach i śledzić kursy i analizy z ostatnich tygodni, czy też miesięcy. Warto też wspomnieć, że kredytomarket.pl oferuje swoim klientom, pożyczkę na zakup kryptowalut. Coraz więcej młodych inwestorów decyduję się na taką pożyczkę, aby zacząć swoją przygodę z walutami elektronicznymi. Jednak przestrzegamy, aby podejmować decyzję z rozwagę i dobrym dla nas momencie, gdyż rynek kryptowalutowy jest zmienny.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments