Kurs ropy naftowej spada - poradnik jak zarobić

Koszt ropy naftowej spada – poradnik czy da się zarobić?

Prasóweczki

Kurs ropy naftowej idzie w dół – poradnik jak zarobić Gigantyczny spadek cen ropy naftowej na światowych giełdach to fakt. Od dwudziestu lat nie istniałoby właśnie niewielkiej ceny za baryłkę. Faktem stawał się nawet spadek cen ropy gatunku WTI poniżej zera! Odnotowano także dużą różnicę między kontraktem majowym i czerwcowym, która nigdy w treści nie istniała rzeczywiście szeroka miesiąc po miesiącu. Czym to istnieje dane? Spadkiem popytu, który występuje z epidemii koronawirusa, a także kilkoma różnymi czynnikami, takimi jak zerwanie porozumienia między drugim zaś trzecim co do wysokości procentem ropy, czyli Arabią Saudyjską i Rosją. I chociaż ostatecznie kraje OPEC w nowi producenci ropy naftowej porozumiały się w sprawy redukcji wydobycia surowca, wtedy nie poprawiło to całej pozycji na globalnych rynkach paliw.

Cena ropy naftowej idzie w dół – poradnik jak zarobić

 

W rezultacie na rynku mamy sporą nadwyżkę ropy naftowej, i ceny dynamicznie się zmieniają. Powszechnie mówi się te o efekcie super contango, czyli sytuacji, gdy ceny kontraktów terminowych są wyższe od wartości na rynku kasowym, a kontrakty o dłuższym terminie zakończenia znaczone są wyżej od tych, które zużywają się szybciej. Powstaje te kłopot z magazynowaniem surowca, który nie jest używany. Na samych tankowcach aktualnie trzyma się ponad 160 mln baryłek! Co ciekawe obecna sprawa jest doskonałą okazją do zgarnięcia zysku bez ryzyka. Wystarczy kupić ropę z dostawą w maju i sprzedać kontrakt zobowiązujący do dostawy tego surowca z nowym miesiącu. Dokładnie w tym przypadku powinien stanowić nie tylko wolną przestrzeń magazynową, ale jeszcze możliwość zorganizowania transportu surowca. Lecz wtedy nie jedyna możliwość, aby zacząć zasługiwać na kryzysach i wzrostach cen ropy!

Obecna sytuacja kieruje do inwestowania w ropę naftową. Dlaczego? Ponieważ to wartości są znacznie niskie, a z czasem znacznie wzrosną. W dalszej części zapasy ropy zaczną stopniowo spadać z sektorze, z racji ograniczenia wydobycia, a blokada gospodarki będzie stopniowo otwierana i tym tymże wartość ropy skoczy do głowy. Tania ropa zatrzyma te wzrost popularności ekologicznych źródeł energii i elektromobilności.

Jak wtedy zacząć inwestować w ropę naftową? Jest kilka dobrych sposobów, by handlować ropą, w tym handel kontraktami terminowymi, kontraktami CDF, czyli kontraktami na różnicę. Można też inwestować w treści naftowe, w ETF-y albo te w ropę naftową MLP. Idealnym wyjściem jest stosowanie z budowy internetowej Oil Profit, która pomaga handlowanie z partnerami z pełnego świata. Wystarczy zarejestrować się na portalu, a specjaliści krok po kroku wyjaśnią jak inwestować pieniądze z dopłatą Oil Profit. Potrzeba tak niewiele, by zacząć swoich sił. A drodze są ogromne, bo to aktywowane konto umożliwia handlowanie związkami marek na całkowitym świecie, towarami, walutami i aktywami! Można inwestować długoterminowo lub dokonywać transakcji krótkoterminowych.

Ropa naftowa jest strategicznym surowcem odgrywającym niezmiernie ważną funkcję na świecie. Nic nie prezentuje na to, by w najszybszych latach czarne złoto miało stracić na miejscu. Ponieważ nie ma wątpliwości, że warto rozważyć inwestowanie w ropę naftową

zobacz również Kurs ropy naftowej spada – poradnik jak zarobić

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments