Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie sposoby kosmetyczne wybrać?

Poradnik Prasóweczki Prasówki Warto przeczytać

W wypadku wielu z nas zima jest przeważnie okresem zastoju. Niesprzyjające warunki atmosferyczne nie motywują do aktywności fizycznej. Nie wspominając już nawet o zwykłym spacerze na ostatnim powietrzu… Co więcej, w momencie zimowym często przywiązujemy mniejszą gramaturę nie właśnie do pamiętania o kondycję fizyczną, a zarówno do poziomu naszej skóry. Na wesele wiosna jest doskonałym sezonem na to, aby powrócić do konstrukcji i przywrócić cerze zdrowy, promienny wygląd. Jakie sposoby kosmetyczne sprawdzą się w takich okolicznościach?

Z czego zacząć, czyli konsultacja z kosmetologiem

Gra z niedoskonałościami cery, które pojawiły się w momencie zimowym, że stanowić nowy przebieg. Wiele zależy tutaj również z rodzaju problemów skórnych, kiedy również pełnej kondycji organizmu i indywidualnych predyspozycji osoby mającej z usług gabinetu kosmetycznego. W takich formach warto jeszcze ujawniać się zdroworozsądkowym podejściem. Po pierwsze, nie wszystkie niedoskonałości da się zredukować podczas jednej wizyty w klinice urody. Po drugie, nie jednak można użyć z niewielu innych zabiegów, bowiem ich życie mogłoby wywołać do nadmiernego obciążenia organizmu.

Kiedy w takim razie zaplanować kurację kosmetyczną, która pozwoli na odbudowanie kondycji skóry po czasie zimowym? Najświetniejszym podejściem będzie skonsultowanie się z kosmetologiem przeprowadzającym zabiegi rewitalizujące skórę. Kiedy już znamy, które metody gabinetowe nas interesują, możemy po prostu zapytać, czyli to normalny gatunek a ewentualnie można je sprawić w ramach jednej terapii. Bo sam zakres dostępnych sposobów jest właściwie ogromny.

Zabiegi złuszczające, oczyszczające i pielęgnacyjne

Że byłoby wskazać nawet jedną kurację kosmetyczną, której w sezonie wiosennym, ze względu na warunki atmosferyczne, nie można bezpiecznie przeprowadzić. Coraz cieplejsza aura za oknem, a również bez upałów, sprzyja wykonywaniu zdecydowanej większości zabiegów gabinetowych. Gdy właśnie nie ma różnych przeciwwskazań do dużych kuracji, wynikających np. z polskiego stanu zdrowia lub nadmiernej wrażliwości cery, do wyboru mamy mnóstwo skutecznych metod. Do najczęstszych braków w obecnym stopniu dostosowuje się m.in. eksfoliację kwasami, peeling kawitacyjny, fale radiowe, mezoterapię igłową oraz brak parafinowy na ręce.

Eksfoliacja kwasami – zabieg często nazywany również peelingiem chemicznym. Do jego stworzenia wykorzystuje się innego rodzaju kwasy, które, w współzależności od wzoru i poziomu zaawansowania problemów skórnych, mogą posiadać mniejsze lub wyższe stężenie. Peeling chemiczny powoduje nie dopiero na rozwiązanie martwych komórek naskórka oraz wygładzenie i rozjaśnienie cery. Zabieg wykazuje także właściwości pielęgnacyjne i wzmacnia rewitalizację skóry.

Peeling kawitacyjny – kuracja złuszczająco-oczyszczająca, w której do usunięcia martwych komórek naskórka oraz zanieczyszczeń stosuje się szpatułki emitującej ultradźwięki. Można ją dokonać chociażby w wypadku cery naczyniowej i przyjemnej. Ponadto, peeling kawitacyjny sprawdza się dobrze jako sposób przygotowujący do dalszych działań kosmetycznych. Nie właśnie oczyszcza obszar poddawany kuracji, a i poprawia absorbcję składników aktywnych przez skórę.

Fale radiowe – ta forma sprawdza się również w kuracjach wyszczuplających i kształtujących sylwetkę, kiedy również w terapiach, jakich priorytetem jest ogólna poprawa stanu cery. Braki tego modelu zezwalają na obniżenie widocznych objawów starzenia się skóry, np. zmarszczek, cieni pod oczami czy tzw. chomiczków. Ponadto, zastosowanie fal radiowy ma bezinwazyjny przebieg i zapewnia długotrwałe rezultaty.

Mezoterapia igłowa – kuracja z działu medycyny estetycznej, która polega na wielkim przedstawieniu w piłkę wybranego preparatu ze faktami odżywczymi lub leczniczymi. Samą z jej ważnych wad jest więc możliwość dostosowania procedury zabiegowej do własnego problemu. Co dobre, mezoterapia igłowa sprawdza się również przy redukowaniu zbędnych kilogramów, cellulitu i rozstępów.

Zabieg parafinowy – jedną z dziedzin ciała, szczególnie narażonych na destrukcyjne działanie warunków atmosferycznych w momencie zimowym, są dłonie. To dopiero na nie często oddziałują otaczające nas zanieczyszczenia oraz mroźne powietrze. Jeżeli więc borykamy się z faktem wysuszonej i taniej skóry w strefach dłoni, skutecznym podejściem będzie brak parafinowy. Preparaty kosmetyczne, jakie są stosowane w okresie wspomnianej kuracji, zapewniają dogłębne odżywienie oraz zrewitalizowanie tego działu.

Rewitalizacja skóry po zimie – jakie zabiegi kosmetyczne wybrać?

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments