Rozmowa kwalifikacyjna nie {musi|wymaga|pragnie} być {straszna|duża|wielka|ogromna|zła|silna|wyjątkowa|niemożliwa}, czyli krótko o {sztuce|pracy|wartości} autoprezentacji podczas rekrutacji

Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być duża, czyli krótko o wartości autoprezentacji podczas rekrutacji

Prasóweczki

Rozmowa kwalifikacyjna nie pragnie być wyjątkowa, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji Wszystek spośród nas, kto kiedykolwiek miał relację z rekrutacją z pewnością rozumie te dwa uczucia – radości, jeśli nasza aplikacja zwróci uwagę potencjalnego pracodawcy, oraz stresu – kiedy uświadomimy sobie, że przed nami rozmowa, która nierzadko jest znanym być albo nie być. Niczym nie oddać się zwariować i wyjść do rozmowy rekrutacyjnej z uniesioną głową? Takich poradników jest mnóstwo, jednak my postanowiliśmy wyodrębnić pięć ważnych zasad, dzięki którym można dostrzec na targi kwalifikacyjne łaskawym okiem.

1. Nie przedstawiaj kogoś kim nie jesteś
Potrzebujesz okazać się od tej najznakomitszej strony to pewne. Punkt w tym, że bardzo często poprzez to tworzysz udawać kogoś kim nie jesteś. Niestety takie podejście działa na Twoją niekorzyść. Bycie sobą ułatwi Ci rozmowę, dzięki czemu pisanie spójnego wizerunku nie będzie jak trudnym.

2. Jak Cię widzą, tak Cię piszą
Źle wypasowana koszula, plamka na spodniach lub za mały krawat sprawi, iż nie będziesz dokładnie skupiony. Osoba, jaka będzie z Tobą mówić nie da po sobie poznać, że zauważyła te niedociągnięcia, natomiast nie umknie toż jej uwadze. Pamiętaj, że ważnego doświadczenia nie da się zrobić dwa razy. Wygodny i estetyczny ubiór to postawa.

3. Trzymaj emocje na wodzy.
Rozmowa kwalifikacyjna powoduje ogromny stres, który inaczej potrafi się objawiać. Przesada gestykulacja, tupanie czy ciągnące się ręce będzie utrudnieniem. Postaraj się, żeby stres nie zawładnął Tobą. Jeśli większe doświadczenie pewności poda Ci wcześniejsze przećwiczenie rozmowy z innym pracodawcą, poproś kogoś bliskiego o aranżacje takiej scenki. Doda Ciż więc pewności siebie oraz pozwala opanować stres.

4. Konkretne reklamy.
W prywatnych wypowiedziach skup się na pewnych reklamach i odrób zadanie domowe. Przejrzyj stronę potencjalnego pracodawcy, zapoznaj się z dowodzonymi poprzez niego działaniami, aktualnościami i każdym pozostałym, co jest dla Ciebie interesujące, i może i zaplusować. Na badania odpowiadaj krótko, ale treściwie. Długie monologi, które plus będą zjeżdżać z tematu nie mogą Ciż w zyskaniu nowej pracy. Przez takie wypowiedzi osoba przeprowadzająca rekrutację że dużo mocno przestać nas słuchać, co szczerze nie zabiera się na efekt żadnych spotkań, a proponuje tych rekrutacyjnych.

5. Kontakt wzrokowy i komunikacja niewerbalna
Patrzenie na granicę, spuszczona głowa, wzrok utkwiony w okolicy powoduje, że odbiór naszej pozycje jest wysoce negatywny. Nasz rozmówca będzie brał poczucie, że kandydat nie jest rzeczami, i ciałem na konferencji. Utrzymywanie kontaktu wzrokowego, przyjazny wyraz twarzy spowoduje, iż będziemy grani jako osoby takie siebie i ułatwi rozmowę rekrutacyjną.

Potrafisz istnieć odporny, że skoro zaproszono Cię na konferencję rekrutacyjną, to Twoje umiejętności są odpowiednie. Wszystkie zaświadczenia, umiejętności, szkolenia sprzedażowe odpowiadają Twojemu potencjalnemu właściciele i nic nie leży na granicy, aby dać z siebie maksimum na konferencji, w czym może ułatwić Ci wypełnianie tych zasad. I co z brakami? Wszystek je popełnia – trzeba tylko umiejętnie wyciągać spośród nich wyniki. Gdy jesteś ciekaw, jakie spośród nich są najczęstsze, więc na blogu Sellwise znajdziesz więcej na owy element.

 

zobacz Rozmowa kwalifikacyjna nie musi być straszna, czyli krótko o sztuce autoprezentacji podczas rekrutacji

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments