Testy koronawirus - dlaczego są tak istotne w diagnozowaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Testy koronawirus – czemu są tak ważne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19?

Poradnik Prasóweczki Prasówki

Testy koronawirus – dlaczego są tak efektywne w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19? Testy mają ważne miejsce w badaniu przypadków zachorowania na COVID-19, bo tylko na ich podstawie możliwe jest odróżnienie zakażonych od tych, jacy stanowią podobne objawy, a potrafiące stanowić produktem np. choroby lub innej choroby, nie będącej nic zgodnego z złym wirusem.

Właśnie do szpitala mogą trafić, jednak także osoby cierpiące kiedy a te z założeniem zakażenia wirusem SARS-CoV-2 dlatego kluczowe znaczenie ma pracowanie jak największej sumy testów, ponad tych jakie oferuje hurtownia medyczna.

Testy koronawirus – charakterystyka

Testy na COVID-19 są wygodne w hurtowniach medycznych. To testy posiadające certyfikaty CE i raport z analizy stabilności. Opakowanie handlowe zawiera 25 sztuk testów, oraz do tego dodana istnieje dodatkowo informacja i diluent (1-2 prace na opakowanie). Karton transportowy zawiera 1500 sztuk.
Skuteczność testów liczy na granic wykrycia przeciwciał IgM w terminie pojawienia się zakażenia – tj. od 4 do 12 dnia po stosunku z wirusem. Ponadto przeciwciała IgG, wykrywane przez test, diagnozują obecność zakażenia powyżej 12 dni, co umożliwia optymalnie określić czas inkubacji wirusa.
W charakterze skuteczności działania testów zaleca się na 100% wiarygodność, a fałszywie dobre sukcesy nie pojawiają się. Czułość testów wynosi 97%, zaś fałszywie ujemne wyniki – 2,4%.
Producenci wskazują ponadto, że możliwości produkcyjne wynoszą obecnie 1,2 mln/tygodniowo, a dostawa istnieje od 7 do 10 dni.

Znaczenie diagnostyki SARS-CoV-2 w przeciwdziałaniu pandemii wirusa

Testy, dostępne aktualnie na zbytu to specyficzne i najważniejsze narzędzie idące na wczesne wykrywanie przypadków zakażenia SARS-CoV-2. Odpowiednie typowanie osób, które tworzyły kontakt z złymi lub nosicielami na ważne znaczenia jeśli należy o przeciwdziałanie przenoszeniu się wirusa na całkowitym świecie, w tym również w Polsce. Wyniki eksperymentów są na tyle już dostępne, żeby móc wdrożyć działanie przechodzące na planie odizolowanie osób potencjalnie chorych lub będących kontakt z zakażonymi i nosicielami, co sprzyja powstrzymywaniu powtarzania się wirusa.

Testy koronawirus

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments