{Jak|W jaki sposób} {budować|zbudować} historię kredytową?

W jaki sposób zbudować historię kredytową?

Poradnik Prasóweczki Prasówki

Historia kredytowa to niezwykle istotna kwestia, która w awaryjnych sytuacjach może nam ogromnie uprościć życie. Jak zbudować dobrą historię kredytową? O jakich sprawach warto pamiętać?

Zacznijmy od wyjaśnienia, czym jest historia kredytowa. Pod tym terminem ukrywa się nasza przeszłość związana z zaciąganiem pożyczek oraz zaciąganiem różnych zobowiązań finansowych. Wszystko to łącznie tworzy naszą przeszłość kredytową w BIK, a po pewnym czasie staje się główną informacją do oceniania naszej wiarygodności w chwili zaciągania kolejnych pożyczek. Jeżeli zamierzamy złożyć w najbliższym czasie wniosek o kredyt, musimy zatroszczyć się o to, aby nasza historia kredytowa była możliwie jak najlepsza. To ona stanie się potwierdzeniem naszej wiarygodności. Jak zadbać o taką przeszłość?

Dobra historia kredytowa to historia, w której znajdzie się kilka uregulowanych już kredytów lub parę informacji odnośnie zakupów na raty uregulowanych w określonym terminie. W przypadku osób, które mogą się pochwalić taką przeszłością finansową, szansa na uzyskanie kredytu w banku staje się większa. W trudniejszej sytuacji są te osoby, które mają czystą historię w BIK. W ich przypadku głównym problemem jest brak informacji, dzięki którym bank mógłby ocenić wiarygodności potencjalnego kredytobiorcy. W najtrudniejszej sytuacji są te osoby, które zaciągały już kiedyś kredyty, jednak z różnych względów nie dawały rady ze spłatą w określonym terminie.

Takie osoby są dla banków mało wiarygodne, przez co w zasadzie tracą szansę na uzyskanie kolejnego kredytu.
zobacz porady prawne

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments